Górnik wygrywa w Kłodzku - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: wtorek, 7.05.2024 | Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

« powrótGórnik wygrywa w Kłodzku

Górnik wygrywa w Kłodzku

05.11.2009 0:04 - Admin Na drugiej rundzie zakończył nasz zespół występy w Pucharze Polski.Mecz był bardzo wyrównany choć to goście nadawali ton grze.Początek meczu ze sporym animuszem rozpoczął Górnik, który po pierwszych 4 minutach wyszedł na 7 pkt.prowadzenie, w dalszej części kwarty nasi koszykarzy opanowali zdenerwowanie i zaczęli grac skuteczniej niwelując przewagą gości na minutę przed końcem I kwarty do 3 pkt. Ostatnia akcja tej części meczu należała do wałbrzyszan, którzy oddali celny rzut za linii 6,25m.Druga kwarta rozpoczęła się podobnie w 5 minucie Górnik po skutecznych rzutach za 3 pkt."odjechał" nam na 13 pkt. Nie załamało to jednak naszych koszykarzy , którzy po akcjach Malony , Kaczmarka i Kowalskiego zdołali zmniejszyć przewagę gości do 7 pkt.w tej części meczu.W trzeciej kwarcie kilkakrotnie zbliżaliśmy się 5 i 4 pkt.do Górnika, lecz w ostatniej minucie ponownie odskoczył nam na 9 pkt.Po pierwszych minutach czwartej kwarty wyglądało na to,że wałbrzyszanie kontrolują już spotkanie,gdyż wypracowali 15 pkt.przewagą, jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu w obronie i skutecznej grze w ataku nasz zespół zaczął systematycznie odrabiać straty zdobywając kolejno 11 pkt.Ostatnie dwie minuty to dramatyczna walka, jeszcze na 1,5 minuty przed końcem przewaga Górnika zmalała do 2 pkt , niestety mimo posiadania piłki nie udało się doprowadzić do remisu ,a rzutem za dwa pkt zwycięstwo gości przypieczętował Sławomir Buczyniak.Kibice mieli okazję obejrzeć bardzo emocjonujące, zwłaszcza w końcówce spotkanie.W tym meczu nasi koszykarze pokazali ,że mają serce do walki i czynią w grze stałe postępy,a to dobrze prognozuje na dalszą część sezonu.
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - Górnik Wałbrzych 74:78 (13:19, 24:25, 21:23, 16:11)
Punkty dla naszego zespołu zdobywali: Lipiński 7(1), Kowalski 10, Fiks 7(1), Płatek 1, Radwański 4, Malona 22, Dźwilewski 2, Kaczmarek 11, Wyrwas 0, Sularczyk 10.
Dla Górnika punktowali: Buczyniak 10(1), Jakóbczyk 7(1), Sterenga 11, Stochmiałek 10, Pieloch 0, Ratajczak 3(1), Matczak 18(3), Grzywa 8, Bierwagen 11(2).
W galerii seniorzy zdjęcia autorstwa Daniela Denysa.
Pozostałe wyniki II rundy PP.....

Żyrardowianka Żyrardów - MKS Znicz Basket Pruszków 74:77 (17:27, 20:24, 20:17, 17:9)
UMKS Kielce - Rosa-Sport Radom 88-98
Tur Bielsk Podlaski - Żubry Białystok 90:78 (19:21, 21:21, 25:16, 25:20)
Asseco Prokom 3 Gdynia - Asseco Prokom 2 Gdynia 81:103 (20:26, 23:27, 18:26, 20:24)
ŻTS Nowy Dwór Gd. - AZS Radex Szczecin 64:75
AZS WSGK Kutno - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 76:89 (22:25, 20:23, 27:24, 7:17)
MCKiS Termo-Rex Jaworzno - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 89:85
KPSW Astoria Bydgoszcz - Intermarche Zastal Zielona Góra
AZS Politechnika Częstochowa - MKS Dąbrowa Górnicza 75:87
OSSM PZKosz Warszawa - Tempcold AZS Politechnika Warszawska 63:113 (14:35, 16:33, 14:22, 19:23)
AZS Politechnika Opolska - KK Komtek Bytom 91:52 (23:15, 29:9, 16:17, 23:11)
Pogoń Prudnik - Big Star Tychy 59:85
PTG Sokół Łańcut - Unia Tarnów 86:41 (24:12, 17:12, 28:7, 17:10)
Limblach Limanowa - Wisła Kraków 81-73